WORLD CHAMPIONSHIP (160): 1-Cihangir Çetinel (Turkey), 2-Sergey Erokhin (Russia), 3-Eric McAlpine (England), 4/5-Armen Khachatryan (Armenia/Russia) / Kimon Papachristopoulos (Greece/Germany), 6/8-Henrik Bang (Denmark) / Gus Contos (USA) / Engin Öngel (Turkey/England); 1C-Fernando Neumark (Argentina), 2C-Tuvya Felt (USA), 3C/4C-Tore Fredriksen (Norway) / Masayuki Mochizuki (Japan); 1LC-Axel Stemark (Denmark), 2LC-Nevzat Dogan (Denmark).

INTERMEDIATE (55): 1-Boris Gurov (Russia), 2-Raphael Rosalba (France), 3-Michael Urban (Germany), 4/5-Günther Holzinger (Germany) / Helmut Jeske (Germany); 1C-Thibaud Thompson (Switzerland), 2C-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 3C/4C-Laura Monaco (Italy) / Ciprian Radulescu (Romania); 1LC-Moises Farca (USA), 2LC-Jacob Atie (Panama).

NOVICE (23): 1-Pia Aimonen (Finland), 2-Donna Sherred (England), 3/4-Constantin Bogdan (Romania) / Jose Carlos Fernandez (Spain); 1C-Leos Fiala (Czech Republic), 2C-Gay Roberts (Isle of Man); 1LC-Kenneth Prola (USA), 2LC-Patricia Rey (Monaco).

SENIORS WORLD CHAMPIONSHIP (128): 1-Shimon Kagan (Israel), 2-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 3/4-John Broomfield (England) / Nodar Gagua (Georgia/Russia).

STANLEY TOMCHIN SUPER JACKPOT (64): 1-Kimon Papachristopoulos (Greece/Germany), 2-Lars Trabolt (Denmark), 3/4-Joe Russell (USA) / Sergey Erokhin (Russia).

DOUBLES WORLD CHAMPIONSHIP (64 teams): 1-Annalisa Agosti (Italy) & Laura Monaco (Italy), 2-Falafel Natanzon (Israel/USA) & Akiko Yazawa (Japan), 3/4-Götz Hildsberg (Germany) & Kimon Papachristopoulos (Germany) / Max Mowzoon (USA) & Cliff Pappas (USA).

WORLD FEDERATION CUP (32): 1-Konstantinos Mitrelis (Greece), 2-Jörgen Granstedt (Sweden).

LADIES WORLD CHAMPIONSHIP (8): 1-Laura Monaco (Italy), 2-Antoinette Williams (USA).

SPEEDGAMMON WORLD CHAMPIONSHIP (64): 1-Konstantinos Mitrelis (Greece), 2-Cihangir Çetinel (Turkey).

JUNIORS TOURNAMENT (8): 1-Iva Natchkebia (Georgia), 2-Thomas Décultot (France).

BELAIR WORLD TEAM CHAMPIONSHIP (33 teams): 1-Italians: Giorgio Castellano / Fabrizio Lo Surdo / Laura Monaco, 2-Swiss: Nicolas Deloche / Bernard Morel / Rolf Vetsch.

MOCHY'S PROFICIENCY TEST: 1-Doug Mayfield (USA).

Zdroj: www.chicagopoint.com

Letošního, již 40. Mistrovství světa v backgammonu v Monte Carlu, se poprvé v historii účastní i 2 čeští hráči - Pavel Zaoral a Leoš Fiala.

Leošovi se podařilo zvítězit v Consolation kategorie Beginners! Gratulujeme!

leo-monte-carlo 

Pavel v době psaní tohoto článku ještě bojuje v Conslolation kategorie Championship. 

V sobotu 25.července se tandem Zdeněk + Honza zúčastnil turnaje ve Vídni. Po trapném incidentu s rakouskou policií jsme na místo dorazili náležitě nažhaveni.

V kategorii Master hrálo 23 hráčů.

Naše výsledky: Honza - vítěz turnaje, Zdeněk - semifinále hlavního 1 pointer turnaje.

Takže spokojenost. Zvláště v letních měsících, kdy se dá hrát i venku všem doporučujeme! Příjemná atmosféra, výborná organizace.

Foto:

Hlady jsme netrpěli:
viden01

Finále Honza Černý - Peter Urbantschitsch:
viden02

Zde se Zdenda nemohl soustředit a prohrál:
viden03

Ve dnech 28. - 29. 3. 2015 jsme se ve složení Eva Žižková, Zdeněk Žižka, Pavel Zaoral a Honza Černý zúčastnili turnaje BMS Austria.

Turnaje se zúčastnilo 14 hráčů, naše výsledky: 1. Honza, 2. Pavel, 5. Zdeněk, 8. Eva

Hlavním cílem tohoto turnaje však bylo nahrávání a následné analyzování všech zápasů a získání průměrného PR každého hráče.

Turnaj je součástí iniciativy BMAB, kde hráči mohou, na základě úrovně své hry, dosáhnout mistrovských titulů, viz: Backgammon Masters Awarding Body (BMAB)

Nejlepší PR ze všech zúčastněných získali Zdeněk Žižka (4,74) a Honza Černý (4,83). Zdeněk svým výkonem získal titul Master (Class2) a prozatímní Masters (Class1). Honza získal titul Master (Class3) a prozatímní Master (Class2). Prozatímní tituly znamenají, že hráči nemají ještě odehraný požadovaný počet Experience Points (EP), který je 100 EP (délka zápasu do 7 bodů = 7 EP).

Celkové výsledky z turnaje BMS Austria:

bms-schwaz

Naše výsledky na German Masters 2015:

berlin-winnersHlavní turnaj, na 3 porážky:

Elite group:
Pavel – 1:3
Honza -3:3

Leisure group:
Lukáš - 5:3  - 3. místo!

V neděli se hrály turnaje Last chance v obou kategoriích a vítězi se stali Pavel a Lukáš!

Pavel po cestě k vítězství v Last chance porazil 5. hráče světa Matt Cohn-Geiera!

Speedgammon, 32 hráčů, vítěz….Pavel Zaoral!!

Navázal tak na předloňské finále na Nordic Open v této soutěži.

Velká gratulace oběma!!

Lukáše k úspěchu donesly jeho nové botky:

berlin-boty

Fotky najdete ve fotogalerii.

Oficiální výsledky: Elite (42):

1st: Miika Lappalainen (Finland), 2nd: Frank Simon (Germany), 3rd: Vyacheslav Praydkin (Ukraine), 4th: Francesco Mauri (Italy)
Winner Ultimate Fight: Pavel Zaoral (Czech Republic)

Leisure (14): 1st: Yannick Rudolph (Germany), 2nd: Marc Stayvers (Belgium)
Winner Ultimate Fight: Lukas Jankovsky (Czech Republic)

Doubles (16): Thomas Kazemieh (Germany) & Reza Taufig (Afghanistan)

DMP-Challenge (32): Götz Hildsberg (Germany)

SpeedGammon (32): Pavel Zaoral (Czech Republic)

Super-Jackpot (4): Kimon Papachristopoulos (Greece)

Special Player Award: Mislav Kovacic (Croatia)

Special Player Award: Markus Klein (Germany)

WBA Player of the Year 2014: Michael Urban (Germany)