15. října 2016 se odehrálo historicky první Mistrovství ČR ve SpeedGammonu. Hrálo se systémem na 5 porážek, turnaje se zúčastnilo 10 hráčů.

Rodinné finále ve svůj prospěch rozhodl zkušenější Zdeněk Žižka, druhé místo jeho bratra Martina je velikým překvapením a jeho obrovským úspěchem.

Třetí místo obsadil Jan Šťastna.

Celkové pořadí:

1.  Žižka Zdeněk 
2.  Žižka Martin 
3.   Šťastna Jan 
4.   Filipi Martin 
5.   Žižková Eva 
6. - 7.   Jankovský Lukáš 
7.   Olejníček Jiří
8.   Zaoral Pavel
9.   Černý Honza
10.   Černá Viky

 

Jednotlivá kola turnaje: ftbgsystem.com

Hráči na prvních 5 místech získali body do tabulky Hráč roku.

 

Titul mistra ČR 2019 v online backgammonu získal Honza Černý, který ve finále porazil Evu Žižkovou 13:11.

Třetí místo obsadil Vladimír Suchý.

Konečné pořadí:

Pořadí Jméno Nick Výhra Prohra Bye Rozdíl skóre PR
1 Černý Honza anezka 14 7 2 47 5,03
2 Žižková Eva elza 13 8 2 22 5,73
3 Suchý Vladimír Fabius 12 8 2 23 6,51
4 Žižka Zdeněk XZet24 12 8 2 17 3,49
5 Olejníček Jiří Morfeus 11 8 2 29 5,90
6 Filipi Martin Pikomuf 9 8 2 19 9,40
7 Šťastna Jan Benjo5 8 8 1 -14 6,08
8 Šesták Martin Desmond12 7 8 1 -2 11,81
9 Vencl Luboš Elnino83 7 8 1 -12 7,26
10 Zaoral Pavel Pazara 6 8 1 -14 6,90
11 Fiala Leoš klokanLF 6 8 1 -29 12,55
12 Žižka Martin Jumbeek 4 8 1 5 7,02
13 Tausche Martin PanTau 4 8 1 -40 16,95
14 Vala Jiří orkadimenza 3 8   -31 6,78
15 Černá Viky Witcher 3 8   -40 15,70

Tabulka dle PR (Performance Rating) a porovnání s minulými ročníky:

Pořadí Jméno 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013
1 Žižka Zdeněk 3,49 3,28 4,00 4,51 5,41 6,06 8,84
2 Černý Honza 5,03 4,72 5,46 4,88 5,86 6,01 5,81
3 Žižková Eva 5,73 6,33 5,80 6,58 5,95 5,59 6,77
4 Olejníček Jiří 5,90 6,91 6,88 7,47 7,36 8,64 9,25
5 Šťastna Jan 6,08 5,55 5,74 5,34 5,14 5,07 5,13
6 Suchý Vladimír 6,51 - 6,69 10,00 10,28 - -
7 Vala Jiří 6,78 7,99 8,95 8,51 10,05 13,21 15,45
8 Zaoral Pavel 6,90 6,22 7,44 7,38 7,42 8,38 7,53
9 Žižka Martin 7,02 7,20 7,55 6,79 - - -
10 Vencl Luboš 7,26 7,98 7,90 7,33 7,65 7,09 8,24
11 Filipi Martin 9,40 10,53 9,00 13,47 - - -
12 Šesták Martin 11,81 12,88 13,65 13,01 12,91 - -
13 Fiala Leoš 12,55 23,54 14,49 14,62 17,83 - -
14 Černá Viktorie 15,70 15,60 17,93 - - - -
15 Tausche Martin 16,95 - - - - - -

Dle pořadí PR budou hráči nominováni do mezinárodních týmových turnajů pořádaných EBIF.

 

Finále (23. kolo):

Jméno Výsledek Jméno
Eva Žižková 11 : 13  Honza Černý

Průběžné pořadí:

Pořadí Jméno Nick Výhra Prohra Bye Rozdíl skóre PR
1 Černý Honza anezka 13 7 2 45 5,07
2 Žižková Eva elza 13 7 2 24 5,78
3 Suchý Vladimír Fabius 12 8 2 23 6,51
4 Žižka Zdeněk XZet24 12 8 2 17 3,49
5 Olejníček Jiří Morfeus 11 8 2 29 5,90
6 Filipi Martin Pikomuf 9 8 2 19 9,40
7 Šťastna Jan Benjo5 8 8 1 -14 6,08
8 Šesták Martin Desmond12 7 8 1 -2 11,81
9 Vencl Luboš Elnino83 7 8 1 -12 7,26
10 Zaoral Pavel Pazara 6 8 1 -14 6,90
11 Fiala Leoš klokanLF 6 8 1 -29 12,55
12 Žižka Martin Jumbeek 4 8 1 5 7,02
13 Tausche Martin PanTau 4 8 1 -40 16,95
14 Vala Jiří orkadimenza 3 8   -31 6,78
15 Černá Viky Witcher 3 8   -40 15,70

 

Rozlosování 22. kola:

Jméno Výsledek Jméno
Zdeněk Žižka 2 : 13 Honza Černý
Eva Žižková 13 : 9 Vladimír Suchý

Zápasy 22. kola musí být odehrány do 5. 6. 2019 do 24:00 hod!

Průběžné pořadí:

Pořadí Jméno Nick Výhra Prohra Bye Rozdíl skóre PR
1 Černý Honza anezka 12 7 2 34 4,93
2 Žižka Zdeněk XZet24 12 7 2 28 3,52
3 Suchý Vladimír Fabius 12 7 2 27 6,39
4 Žižková Eva elza 12 7 2 20 5,71
5 Olejníček Jiří Morfeus 11 8 2 29 5,90
6 Filipi Martin Pikomuf 9 8 2 19 9,40
7 Šťastna Jan Benjo5 8 8 1 -14 6,08
8 Šesták Martin Desmond12 7 8 1 -2 11,81
9 Vencl Luboš Elnino83 7 8 1 -12 7,26
10 Zaoral Pavel Pazara 6 8 1 -14 6,90
11 Fiala Leoš klokanLF 6 8 1 -29 12,55
12 Žižka Martin Jumbeek 4 8 1 5 7,02
13 Tausche Martin PanTau 4 8 1 -40 16,95
14 Vala Jiří orkadimenza 3 8   -31 6,78
15 Černá Viky Witcher 3 8   -40 15,70

 

Rozlosování 21. kola:

Jméno Výsledek Jméno
Zdeněk Žižka 13 : 6 Vladimír Suchý
Eva Žižková 13 : 4 Jiří Olejníček
Honza Černý   BYE

Zápasy 21. kola musí být odehrány do 31. 5. 2019 do 24:00 hod!

Průběžné pořadí:

Pořadí Jméno Nick Výhra Prohra Bye Rozdíl skóre PR
1 Suchý Vladimír Fabius 12 6 2 34 6,45
2 Olejníček Jiří Morfeus 11 7 2 38 5,87
3 Černý Honza anezka 12 7 1 34 4,93
4 Žižka Zdeněk XZet24 11 7 2 21 3,36
5 Žižková Eva elza 11 7 2 11 5,66
6 Filipi Martin Pikomuf 9 8 2 19 9,40
7 Šťastna Jan Benjo5 8 8 1 -14 6,08
8 Šesták Martin Desmond12 7 8 1 -2 11,81
9 Vencl Luboš Elnino83 7 8 1 -12 7,26
10 Zaoral Pavel Pazara 6 8 1 -14 6,90
11 Fiala Leoš klokanLF 6 8 1 -29 12,55
12 Žižka Martin Jumbeek 4 8 1 5 7,02
13 Tausche Martin PanTau 4 8 1 -40 16,95
14 Vala Jiří orkadimenza 3 8   -31 6,78
15 Černá Viky Witcher 3 8   -40 15,70