Ve dnech 29. 5. - 2. 6. jsme se zúčastnili turnaje 3rd Northern Cyprus LIMAK Open.

Složení týmu: Eva Žižková, Viky Černá, Martin Žižka, Zdeněk Žižka, Pavel Zaoral, Honza Černý a rodiny.

Moc jsme neuspěli, ale prožili jsme krásnou dovolenou s backgammonem, všem hráčům doporučujeme.

Kompletní výsledky (zdroj chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (126): 1-Michael Neagu (Romania/Canada), 2-Timur Azizov (Russia), 3-Burak Yahat (North Cyprus), 4-Levent Postoglu (Turkey), 5-Ozan Özgür (Turkey), 6-Avetis Rostomyan (Armenia), 7-Thomas Rönn (Sweden), 8-Mikael Vardanyan (Russia); 1LC-Eli Roymi (Israel), 2LC-Minh Nguyen (France).

LIMAK DOUBLES (64 teams): 1-Sevki Tuzen (Turkey) & Mustafa Yilmaz (Turkey), 2-Claus Elken (Denmark) & Michael Larsen (Denmark).

SUPERJACKPOT (32): 1-Erhan Yenisen (Turkey), 2-Taner Ucarer (Turkey).

SPEEDGAMMON (64): 1-Bakar Matikashvili (Georgia), 2-Simon Pankvelashvili (Georgia).

NATIONAL TEAMS (16 teams): 1-Bulgaria: Atanas Georgiev / Iancho Hristov / Vancho Janakievski, 2-Sweden: Zhina Bergstrom / Linda Sjorin / Ingrid Soderstjerna.

1-POINT (128): 1-Ayrat Metchin (Russia), 2-Ayrat Metchin (Russia).

LADIES TOURNAMENT (7): 1-Leyla Zaloutskaya (Russia/USA), 2-Eva Zizkova (Czech Republic).

SPECIAL PLAYERS: Nima Rezapour (Iran), Ingrid Soderstjerna (Sweden), Philippe Vouhé (France), Eva Zizkova (Czech Republic).

Foto

Ve dnech 30. 4. - 5. 5. 2019 jsme se zúčastnili turnaje v italském Jesolu ve složení Eva Žižková a Honza Černý.

Eva obsadila v hlavním turnaji skvělé 2.místo!

Umístili jsme se i v dalších turnajích:

Vítězství v týmové soutěži spolu s Katalin Veszeli.

Eva 3. - 7. místo v turnaji Speed and Triple.

Honza 3. místo v turnaji Sving.

Eva se stala hráčkou turnaje!

Turnaj se hrál v krásném prostředí u moře, byl výborně organizován s množstvím turnajů.

Kompletní výsledky (zdroj www.chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (61): 1-Massimiliano Calusio, 2-Eva Zizkova (Czech Republic), 3/4-Alessandro Rietti / Andres Stadeli (Switzerland), 5/8-Walter Busato / Nicholas Déhon (France) / Eric Guedj (France) / Fabrizio Lo Surdo.

INTERMEDIATE (38): 1-Annalisa Agosti, 2-Veronique Déhon (France), 3/4-Gianfranca Pasciu / Claudio Testa; 1C-Alexander Heilmann (Germany), 2C-Reinhold Drugowitsch (Austria), 3C/4C-Stefano Sinopoli / Emil Sirakov (Bulgaria).

BEGINNERS (4): 1-Arturo Khan (France).

TORNEO OPEN CNB (66): 1-Francesco Mauri, 2-Lorenzo Rusconi, 3/4-Florin Popa (Romania) / Marc Werner (Germany).

SUPERJACKPOT (16): 1-Alain Babillon (France), 2-Aurelien Bonnet (France).

TEAM EVENT (13 teams): 1-Honza Cerny (Czech Republic) / Katalin Veszeli (Hungary) / Eva Zizkova (Czech Republic), 2-(Germany): Christian Liebe-Harkort / Claus Weissbarth / Marc Werner.

DOUBLES CONSULTING (28 teams): 1-Nodar Gagua (Russia) & Pavel Shirokov (Russia), 2-Stefan Frigerio (Switzerland) & Silvia Weilemann (Switzerland), 3/4-Evaristo Fernandez (Spain) & Andres Stadeli (Switzerland) / Giovanna La Falce & Daniele Rotondo.

SPEEDGAMMON #1 (32): 1-Roland Himmelberger (Switzerland), 2-Fabrizio Lo Surdo, 3/4-Gundogan Ferrat (Germany) / Laura Monaco.
SPEEDGAMMON #2 (16): 1-Giorgio Castellano, 2-Laura Monaco.

SPEED & TRIPLE 50: 1-Claus Weissbarth (Germany), 2-Matteo di Napoli, 3/7-Eva Zizkova (Czech Republic) / Mario Mei / Stefan Frigerio (Switzerland) / Michael Weidner (Germany) / Fabio Cultrera, 8-Evaristo Fernandez (Spain).

ATLANTICO TOURNAMENT (42): 1-Claus Weissbarth (Germany), 2-Fabio Cultrera, 3/4-Franco Candeo / Marco Solazzo.

SWING (39): 1-Iancu Stelian (Albania), 2-Florin Popa (Romania), 3-Honza Cerny (Czech Republic), 4-Eric Benichou (France).

LADIES TOURNAMENT (10): 1-Elfride Fritz (Austria), 2-Laura Monaco.

JESOLO STYLE (30): 1-Reinhold Drugowitsch (Austria), 2-Richard Biddle (United Kingdom), 3/4-Roland Himmelberger (Switzerland) / Claudio Testa.

SENIOR'S TOURNAMENT (26): 1-Andrea de Zandonati, 2-Philippe Vouhé, 3/4-Sassan Kachian (Belgium) / Christine Mochon (France).

WARM-UP (34): 1-Gerhard Stoll, 2-Florin Popa (Romania), 3/4-Giovanna La Falce / Gianlazzaro Sanna.

PLAYER OF THE TOURNAMENT: Eva Zizkova (Czech Republic).

Fotogalerie 

Ve dnech 8.-14.4.2019 jsme se zúčastnili turnaje WBGF 2019 World Team Championship a návazně individuálního turnaje 4th Merit Open Montenegro GP.

Složení týmu: Eva Žižková, Zdeněk Žižka, Pavel Zaoral, Jirka Olejníček, Honza Černý

Týmová soutěž se hrála ve 4 skupinách, první dva týmy postoupily do čtvrtfinále.

Měli jsme těžkou skupinu (všechny byly těžké smile) a skončili jsme na 4. místě ze sedmi.

Titul získali, stejně jako  v minulém roce, hráči Německa, 2. místo obsadilo Rakousko, 3. místo Dánsko.

Výsledky našich hráčů v týmové soutěži:

Zdeněk 4:2, Jirka 3:1, Eva 3:2, Pavel 0:3, Honza 1:5.

V individuálních soutěžích uspěla Eva, která se dostala 2x do semifinále ve SpeedGammonu a Zdeněk, který postoupil do semifinále Super Jackpotu.

Fotogalerie

Ve dnech 28. 2. - 3. 3. jsme se zúčastnili 1. ročníku turnaje Porta Nigra Invitational, který se konal v nejstarším německém městě - Trevíru.

Složení: Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý

Zdeněk obsadil 3. místo v turnaji SpeedMasters.

Fotogalerie

Ve dnech 30.10. - 4. 11. 2018 jsme se zúčastnili největšího světového turnaje 6th MERIT INTERNATIONAL BACKGAMMON OPEN v severním Kypru.

Složení týmu: Eva Žižková, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý

Největšího úspěchu dosáhl Honza, který vyhrál SpeedGammon turnaj.

Kompletní výsledky (zdroj chicagopoint.com):

MASTER FLIGHT (358): 1-Franck Stepler (France), 2-Aurelian Bonnet (France), 3-Lars Trabolt (Denmark), 4/5-Ofir Balali (Israel) / Abdullah Sorgüven (Turkey), 6/8-Ralf Jonas (Germany) / Michael Larsen (Denmark) / Katalin Veszeli (Hungary), 9/12-Roohollah Amiri-Andy (Iran) / Janne Bergström Sweden) / Tobias Hellwag (Germany) / Jan Jacobowitz (Germany), 13/20-Raj Jansari (UK) / Tom Zarrinnam (USA) / Dimitrios Manganas (Greece) / Recep Ural (Turkey) / Conny Eriksson (Sweden) / Mårten Howe (Sweden) / Soinguli Amirov (Georgia) / Stephane Cheneviere (France); 1LC-Jalil Khalili (Iran), 2LC-Mark Ferrin (USA), 3LC/4LC-Timur Bulekbaev (Russia) / Ibrahim Karaca (Turkey); Ladies Prize - Katalin Veseli (Hungary).

INTERMEDIATE (174): 1-Paul Schlegel (Germany), 2-Gela Metskhvarishvili (Georgia), 3-Levon Kamalyan (Armenia), 4/5-Pedro Roca de Togores (Spain) / Ashkan Yahyazadeh (Iran), 6/8-Oliver Plaehn (Germany) / Yilmaz Kurtay (Turkey) / Aref Darvish (Iran), 9/12-Zoran Krogstad (Norway) / Juan Pablo Pieroni (Argentina) / PayM Pasha (Iran) / Bogdan Constantinoiu (Romania); 1LC-Jordan Kirchev (Bulgaria), 2LC-Tomer Wisbord (Israel), 3LC/4LC-Cemalettin Karakütük (Turkey) / Ruslan Mialeshka (Belarus); Ladies Prize - Juliya Gromenkova (Russia).

ION RESSU MEMORIAL DOUBLES (154 teams): 1-Alain Babillon (France) & Olivier Décultot (France), 2-Janne Bergström (Sweden) & Thomas Rönn (Sweden), 3/4-Gerhard Janotta (Germany) & Markus Rindisbacher (Germany) / Eli Roymi (Israel) & Israel Yacobov (Israel).

MERIT SUPER JACKPOT #1 (32): 1-Mikael Westerlund (Sweden), 2-Kanade Kubota (Japan).
MERIT SUPER JACKPOT #2 (32): 1-Shahab Ghodsi (Iran), 2-Werner Schmucki (Austria).
MERIT SUPER JACKPOT #3 (16): 1-Gavriel Menasherov (Israel), 2-Masayuki Mochizuki (Japan).

869BG WARM-UP (256): 1-Yoshiyuki Nakamura (Japan), 2-Shay Asraff (USA), 3/4-Çumhur Bektüre (Turkey) / Yuriko Yamamoto (Japan).

SPEEDGAMMON (128): 1-Honza Cerny (Czech Republic), 2-Kenji Shimodaira (Japan), 3/4-Honza Cerny (Czech Republic) / Götz Hildsberg (Germany).

ONE-POINT MATCH (128): 1-Alain Babillon (France), 2-Irakli Jashi (Georgia), 3/4-Tobias Schön (Germany) / Hamidreza Ardalani (Iran).

LADIES TOURNAMENT (64): 1-Annelie Skoglund (Sweden), 2-Alexandra Knupfer (Romania/Switzerland), 3/4-Karina Langhoff de Turah (Denmark) / Ann Maibritt Ehlers (Denmark).

MOCHY'S QUIZ (163): 1-Yuri Nakamura (Japan), 2-Henning Frick (Germany). Best Speaker - Zdenek Zizka (Czech Republic).

WET GAMMON UNDERWATER ONE-POINT EVENT (14): 1-Tim Line (UK), 2-Marius Corneliu Veres (Romania).

 

Fotogalerie