Ve dnech 12. - 14. října jsme se zúčastnili finále EBIF Tour 2018, které se konalo v Řecku.

Do finále z Čechů postoupili Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka a Honza Černý.

Skvělého výsledku dosáhl Zdeněk, který obhájil loňské 2. místo.

Fotogalerie

Ve dnech 31. 8. - 2. 9. 2018 jsme se zúčastnili přátelského týmového turnaje 4 zemí - Maďarsko, Rakousko, Německo, Česko.

Hráli: Eva Žižková, Jirka Vala, Jirka Olejníček, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý.

Hrálo se v hezkém prostředí v Balatonfüredu u Balatonu a příjemné atmosféře.

Našemu týmu se tentokrát moc nedařilo, přesto jsme nakonec urvali třetí místo.

Konečné pořadí:
1. Německo
2. Maďarsko
3. Česko
4. Rakousko
5. Švýcarsko

 

Fotogalerie

Ve dnech 1. - 5. 8. 2018 se v Monte Carlu konalo 43. mistrovství světa v backgammonu. Šampionát vyhrála Akiko Yazawa (JPN), která zvítězila již v roce 2014.

Z českých hráčů se mistrovství zúčastnili: Honza Černý, Zdeněk Žižka, Pavel Zaoral a Eva Žižková.

Největšího úspěchu dosáhl Honza Černý, který byl smolně vyřazen 1 kolo před finálovou osmičkou, když v zápase do 17 bodů vedl 16:8.

Kompletní výsledky (zdroj www.chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (177): 1-Akiko Yazawa (Japan), 2-Philip Kazemieh (Germany), 3-Lawrence Powell (England), 4/5-Patrick Didisheim (Switzerland) / Benjamin Lund (Denmark), 6/8-Raj Jansari (England) / Ricardo Malas (Lebanon) / Thomas Rönn (Sweden); 1C-Alexei Askurava (Russia), 2C-Sander Lylloff (Denmark), 3C/4C-Victor Ashkenazi (USA) / Engin Ongel (Turkey/England); 1LC-Michihito Kageyama (Japan), 2LC-Allen Tish (USA).

INTERMEDIATE (57): 1-Julia Gromenkova (Russia), 2-Helmut Jeske (Germany), 3-Georg Lachnit-Winter (Germany), 4/5-Souhail Atie (Lebanon) / Zoran Krogstad (Norway); 1C-Tim Lawless (USA), 2C-Martin de Bruin (USA/Spain), 3C/4C-Majken Johansen (Denmark) / Claude Peffer (Luxembourg); 1LC-Murat Özyilmaz (Turkey), 2LC-Julian Hart (USA).

BEGINNERS (8): 1-Sonja Custers (Belgium), 2-Vlada Timerzanova (Russia), 3-Michael Litwinsky (Israel); 1LC-Shawnee Bor (USA), 2LC-Derek Winterbottom (Isle of Man).

SUPER JACKPOT (64): 1-Alfredo Unes (Brazil), 2-Chris Trencher (USA), 3/4-Giorgos Kleitsas (Greece) / John O'Hagan (USA).

MAGRIEL MEMORIAL SUPER SENIORS (128): 1-Slava Pryadkin (Ukraine/Germany), 2-Lyova Ghazaryan (Armenia), 3/4-David Brown (England) / Ricardo Malas (Lebanon).

JUNIORS TOURNAMENT (7): 1-David Broomfield (England), 2-Alya Issa (Jamaica).

DOUBLES TOURNAMENT (64 teams): 1-Jason Pack (USA) & Lars Trabolt (Denmark), 2-Giorgos Kleitsas (Greece) & Platon Tserliagkos (Greece), 3/4-Götz Hildsberg (Germany) & Kimon Papachristopoulos (Germany) / David Asplund (Sweden) & Jörgen Granstedt (Sweden/Malta).

SPEEDGAMMON TOURNAMENT (64): 1-Dimitri Loi (USA), 2-Christoph Wagener (Germany), 3/4-Frédéric Andrieu (France) / Thierry Aste (Monaco).

LADIES TOURNAMENT (20): 1-Alexandra Knupfer (Romania/Switzerland), 2-Laurence Sinitzky (France).

8th BACKGAMMON PROFICIENCY EXAM (31): 1-Matt Cohn-Geier (USA) with 43/50 correct, 2/3-Jörgen Granstedt (Sweden/Malta) / Sander Lylloff (Denmark) with 40/50 correct.

BELAIR TEAM TOURNAMENT (26 teams): 1-Three Geezers: Martin Barkwill (UK) / Jason Pack (USA) / Alireza Sarabi (Iran), 2-Atlantico: Stéphane Cheneviere (France) / Philippe Quiboeuf (France) / Laurence Sinitzky (France)

USBGF LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD: Matvey "Falafel" Natanzon (USA/Israel).

MONTE CARLO WARM-UP TOURNAMENT (72): 1-Olivier Décultot (France, 2-Stephan Hartmann (Germany), 3/4-Johan Moazed (Sweden) / Daniel Polensvaig (Argentina); 1C-Joaquin Koifman (Argentina), 2C-Nadjib Kawkab (Germany).

8th MONTE CARLO OPEN - CHAMPIONSHIP (77): 1-Gary Bauer (USA), 2-Sergey Erohkin (Russia), 3/4-Ron Rubin (USA) / Antoinette-Marie Williams (USA); 1C-Ralf Jonas (Germany), 2C-Jacek Wojciechowski (Poland).

8th MONTE CARLO OPEN - INTERMEDIATE (47): 1-Walter Thesing (Luxembourg), 2-Rolf Vetsch (Switzerland), 3/4-Bruno Fanan (Italy) / Joaquin Koifman (Argentina); 1C-Francesco Oliva (Italy), 2C-Laurence Sinitzky (France).

Fotogalerie

Ve dnech 12. - 15. 7. jsme se zúčastnili turnaje WBGF Individual Championship na Gibraltaru.

Složení týmu: Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý

Naše úspěchy:

Zdeněk s Honzou finále turnaje doubles

Zdeněk semifinále Super jackpotu

Individuální turnaj byl součástí týmového šampionátu, kterého jsme se letos neúčastnili. V konkurenci 12 týmů zvítězil tým Německa.

Fotogalerie

Ve dnech 7. -10. 6. 2018 jsme se zúčastnili 2nd Northern Cyprus Artemis Backgammon Open.

Složení týmu: Eva Žižková, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Leoš Fiala, Honza Černý.

Naše výsledky:

Eva skvělé 5. místo v hlavním turnaji

Pavel vítěz SpeedgGammonu

Pavel s Honzou vítězi druhého turnaje Doubles Consulting

Zdeněk 8 vyhraných jackpotů (turnajů pro 8 hráčů) z 12.

Turnaj se hrál v krásném resortu, doporučuji všem, kteří chtějí spojit backgammon s dovolenou.

Kompletní výsledky turnaje (převzato z chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (73): 1-Roohollah Amiri (Iran), 2-Tilman Söhnchen (Germany), 3-Damjan Plesec (Slovenia), 4-Jürgen Orlowski (Germany), 5-Eva Zizkova (Czech Republic), 6-Shimon Kagan (Israel); 1LC-Minh Nguyen (France), 2LC-Claus Elken (Denmark).

DOUBLES (32 teams): 1-Tilman Söhnchen (Germany) & Self, 2-Vancho Janakievski (Macedonia) & Atanas Tachev (Bulgaria).

DOUBLES (16 teams): 1-Honza Cerny (Czech Republic) & Pavel Zaoral (Czech Republic), 2-Marcel Büker (Germany) & Rainer Witt (Germany).

NATIONAL TEAM EVENT (8 teams): 1-Denmark: Claus Elken, Claes Salehn Norreen, Maya Peycheva, 2-Croatia: Mislav Kovacic, Richard Krietzman-Blazevic, Damjan Plesec.

SPEEDGAMMON (32): 1-Pavel Zaoral (Czech Republic), 2-Kakhaber Natchkebia (Georgia).

SUPERJACKPOT (8): 1-Airat Metshin (Russia).

1-POINT EVENT (64): 1-Mislav Kovacic (Croatia), 2-Vancho Janakievski (Macedonia).

869 BACKGAMMON EVENT (8): 1-Mislav Kovacic (Croatia).

SPECIAL PLAYERS: Liz Granstedt (Sweden), 2-Vakhtang Shanidze (Georgia), Anna Spasova (Bulgaria).

Fotogalerie