Ve dnech 4. - 9. 2. jsme se zúčastnili 5. Gibraltar Backgammon Championship ve složení: Eva Žižková, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý.

Úspěchy:

Zdeněk: 6. místo v turnaji UBC, kterého se zúčastnili nejlepší hráči světa, čtvrtfinále v hlavním turnaji, vítěz Mochyho testu.

Eva, Katalin Veszeli, Honza: finalisté týmového turnaje

Honza: vítěz DMP turnaje

Fotogalerie

Ve dnech 6. - 12. 1. jsme se zúčastnili mistrovství světa týmů a následně individuálního turnaje ve francouzském městečku Forges-les-Eaux.

Složení týmu: Eva Žižková, Jirka Olejníček, Jirka Vala, Honza Černý.

V konkurenci 17 týmů jsme postoupili do čtvrtfinále a získali hezké 7. místo. Mistry světa se stali hráči Dánska, 2. místo obsadilo Řecko (náš přemožitel ze čtvrtfinále), 3. místo získala Francie.

Úspěchy jsme zapsali v individuálních turnajích:

Eva čtvrtfinále v hlavním turnaji, Jirka Vala vítěz turnaje DMP a semifinalista Last Chance, Honza finalista SpeedGammonu.

Fotogalerie

Ve dnech 29. 5. - 2. 6. jsme se zúčastnili turnaje 3rd Northern Cyprus LIMAK Open.

Složení týmu: Eva Žižková, Viky Černá, Martin Žižka, Zdeněk Žižka, Pavel Zaoral, Honza Černý a rodiny.

Moc jsme neuspěli, ale prožili jsme krásnou dovolenou s backgammonem, všem hráčům doporučujeme.

Kompletní výsledky (zdroj chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (126): 1-Michael Neagu (Romania/Canada), 2-Timur Azizov (Russia), 3-Burak Yahat (North Cyprus), 4-Levent Postoglu (Turkey), 5-Ozan Özgür (Turkey), 6-Avetis Rostomyan (Armenia), 7-Thomas Rönn (Sweden), 8-Mikael Vardanyan (Russia); 1LC-Eli Roymi (Israel), 2LC-Minh Nguyen (France).

LIMAK DOUBLES (64 teams): 1-Sevki Tuzen (Turkey) & Mustafa Yilmaz (Turkey), 2-Claus Elken (Denmark) & Michael Larsen (Denmark).

SUPERJACKPOT (32): 1-Erhan Yenisen (Turkey), 2-Taner Ucarer (Turkey).

SPEEDGAMMON (64): 1-Bakar Matikashvili (Georgia), 2-Simon Pankvelashvili (Georgia).

NATIONAL TEAMS (16 teams): 1-Bulgaria: Atanas Georgiev / Iancho Hristov / Vancho Janakievski, 2-Sweden: Zhina Bergstrom / Linda Sjorin / Ingrid Soderstjerna.

1-POINT (128): 1-Ayrat Metchin (Russia), 2-Ayrat Metchin (Russia).

LADIES TOURNAMENT (7): 1-Leyla Zaloutskaya (Russia/USA), 2-Eva Zizkova (Czech Republic).

SPECIAL PLAYERS: Nima Rezapour (Iran), Ingrid Soderstjerna (Sweden), Philippe Vouhé (France), Eva Zizkova (Czech Republic).

Foto

Ve dnech 30. 4. - 5. 5. 2019 jsme se zúčastnili turnaje v italském Jesolu ve složení Eva Žižková a Honza Černý.

Eva obsadila v hlavním turnaji skvělé 2.místo!

Umístili jsme se i v dalších turnajích:

Vítězství v týmové soutěži spolu s Katalin Veszeli.

Eva 3. - 7. místo v turnaji Speed and Triple.

Honza 3. místo v turnaji Sving.

Eva se stala hráčkou turnaje!

Turnaj se hrál v krásném prostředí u moře, byl výborně organizován s množstvím turnajů.

Kompletní výsledky (zdroj www.chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (61): 1-Massimiliano Calusio, 2-Eva Zizkova (Czech Republic), 3/4-Alessandro Rietti / Andres Stadeli (Switzerland), 5/8-Walter Busato / Nicholas Déhon (France) / Eric Guedj (France) / Fabrizio Lo Surdo.

INTERMEDIATE (38): 1-Annalisa Agosti, 2-Veronique Déhon (France), 3/4-Gianfranca Pasciu / Claudio Testa; 1C-Alexander Heilmann (Germany), 2C-Reinhold Drugowitsch (Austria), 3C/4C-Stefano Sinopoli / Emil Sirakov (Bulgaria).

BEGINNERS (4): 1-Arturo Khan (France).

TORNEO OPEN CNB (66): 1-Francesco Mauri, 2-Lorenzo Rusconi, 3/4-Florin Popa (Romania) / Marc Werner (Germany).

SUPERJACKPOT (16): 1-Alain Babillon (France), 2-Aurelien Bonnet (France).

TEAM EVENT (13 teams): 1-Honza Cerny (Czech Republic) / Katalin Veszeli (Hungary) / Eva Zizkova (Czech Republic), 2-(Germany): Christian Liebe-Harkort / Claus Weissbarth / Marc Werner.

DOUBLES CONSULTING (28 teams): 1-Nodar Gagua (Russia) & Pavel Shirokov (Russia), 2-Stefan Frigerio (Switzerland) & Silvia Weilemann (Switzerland), 3/4-Evaristo Fernandez (Spain) & Andres Stadeli (Switzerland) / Giovanna La Falce & Daniele Rotondo.

SPEEDGAMMON #1 (32): 1-Roland Himmelberger (Switzerland), 2-Fabrizio Lo Surdo, 3/4-Gundogan Ferrat (Germany) / Laura Monaco.
SPEEDGAMMON #2 (16): 1-Giorgio Castellano, 2-Laura Monaco.

SPEED & TRIPLE 50: 1-Claus Weissbarth (Germany), 2-Matteo di Napoli, 3/7-Eva Zizkova (Czech Republic) / Mario Mei / Stefan Frigerio (Switzerland) / Michael Weidner (Germany) / Fabio Cultrera, 8-Evaristo Fernandez (Spain).

ATLANTICO TOURNAMENT (42): 1-Claus Weissbarth (Germany), 2-Fabio Cultrera, 3/4-Franco Candeo / Marco Solazzo.

SWING (39): 1-Iancu Stelian (Albania), 2-Florin Popa (Romania), 3-Honza Cerny (Czech Republic), 4-Eric Benichou (France).

LADIES TOURNAMENT (10): 1-Elfride Fritz (Austria), 2-Laura Monaco.

JESOLO STYLE (30): 1-Reinhold Drugowitsch (Austria), 2-Richard Biddle (United Kingdom), 3/4-Roland Himmelberger (Switzerland) / Claudio Testa.

SENIOR'S TOURNAMENT (26): 1-Andrea de Zandonati, 2-Philippe Vouhé, 3/4-Sassan Kachian (Belgium) / Christine Mochon (France).

WARM-UP (34): 1-Gerhard Stoll, 2-Florin Popa (Romania), 3/4-Giovanna La Falce / Gianlazzaro Sanna.

PLAYER OF THE TOURNAMENT: Eva Zizkova (Czech Republic).

Fotogalerie 

Ve dnech 8.-14.4.2019 jsme se zúčastnili turnaje WBGF 2019 World Team Championship a návazně individuálního turnaje 4th Merit Open Montenegro GP.

Složení týmu: Eva Žižková, Zdeněk Žižka, Pavel Zaoral, Jirka Olejníček, Honza Černý

Týmová soutěž se hrála ve 4 skupinách, první dva týmy postoupily do čtvrtfinále.

Měli jsme těžkou skupinu (všechny byly těžké smile) a skončili jsme na 4. místě ze sedmi.

Titul získali, stejně jako  v minulém roce, hráči Německa, 2. místo obsadilo Rakousko, 3. místo Dánsko.

Výsledky našich hráčů v týmové soutěži:

Zdeněk 4:2, Jirka 3:1, Eva 3:2, Pavel 0:3, Honza 1:5.

V individuálních soutěžích uspěla Eva, která se dostala 2x do semifinále ve SpeedGammonu a Zdeněk, který postoupil do semifinále Super Jackpotu.

Fotogalerie