Letošního Merit International Backgammon tournament na severním Kypru jsme se tentokrát zúčastnili v sedmi lidech - Eva Žižková, Leoš Fiala, Filip Háva, Pavel Zaoral, Lukáš Jankovský, Zdeněk Žižka a Honza Černý.

V hlavních turnajích jsme neuspěli, přesto jsme si opět užili atmosféru fantastického turnaje a těšíme se na příští ročník.

Pár zápasů jsme natáčeli, podívat se můžete v sekci Analyzované zápasy - Merit Open 2015.

2015-merit-31

Další foto najdete ve fotogalerii.

Ve dnech 24.-27.9. se český tým zúčastnil 2. Mistrovství Evropy týmů ve složení Zdeněk Žižka, Honza Černý, Eva Žižková, Pavel Zaoral.

buda-04

Za účasti 15ti týmů se hrálo švýcarským systémem na 7 kol, zápasy do 15ti bodů. První 4 týmy postupovaly do semifinále.

Nám se nedařilo a skončili jsme na 13. místě. Zdeněk a Honza nahrávali svoje zápasy (najdete v sekci Analyzované zápasy), kde si můžete udělat obrázek o tom, zda jsme hráli hůře než soupeři či nám to nepadalo.

Senzačním vítězem se stalo Chorvatsko, kterému tímto gratulujeme.

buda-03-chorvatsko

Příští rok se mistrovství bude konat v Dánsku. 

20150829 173150Ve dnech 28.-30.8.2015 jsme se zúčastnili ve složení Eva, Pavel, Lukáš, Zdenda a já turnaje v chorvatské Vodici, Šibenik Open.

Neuvěřitelná pohostinnost pořadatelů, výborná organizace, nízké vstupné do turnajů, přidané peníze výhercům, slunce a moře.....za rok jsme zpět.

Výsledkově jsme se určitě neztratili:

Zdenda finále Super jackpotu, kde prohrál s mistryní světa 2014 Akiko Yazawa, Eva semifinále téhož turnaje, Eva a Honza 2. nejlepší výsledek v backgammon kvízu - 8 správných odpovědí z 10, Honza 6. místo v hlavním turnaji.

Tři naši borci se utkali s Akiko Yazawa, mistryní světa. Zápasy ke zhlédnutí nebo ke stažení najdete v sekci "Analyzované zápasy" - Šibenik 2015. 

Kompletní výsledky:

OPEN (59): 1-Boris Kozul (Croatia) 2-Zoran Kozul (Croatia), 3-Marianne Farraj (Lebanon), 4-Hase Masic (Bosnia-Herzegovina), 5-Dado Martincevic (Croatia), 6-Honza Cerny (Czech Republic), 7-Damjan Plesec (Slovenia), 8-Arda Findikoglu (Turkey).

PUNTA CHALLENGE SUPER-JACKPOT (28): 1-Akiko Yazawa (Japan), 2-Zdenek Zizka (Czech Republic), 3/4-Gordan Markotic (Croatia) / Eva Zizkova (Czech Republic).

SIBENIK DOUBLES (26 teams): 1-Kristijan Culjat (Croatia) & Srecko Raic (Croatia), 2-Marianne Farraj (Lebanon) & Arda Findikoglu (Turkey).

WARM-UP (35): 1-Kristijan Culjat (Croatia), 2-Senad Jelin (Bosnia-Herzegovina), 3-Boris Kozul (Croatia).

BACKGAMMON QUIZ (52): 1-Willi Preskar (Croatia), 2/4-Honza Cerny (Czech Republic) / Akiko Yazawa (Japan) / Eva Zizkova (Czech Republic).

LADIES PRIZE: Marianne Farraj (Lebanon).

SPECIAL AWARD: 1-Alma Pasic (Bosnia-Herzegovina).

Další foto najdete ve fotogalerii.

WORLD CHAMPIONSHIP (160): 1-Cihangir Çetinel (Turkey), 2-Sergey Erokhin (Russia), 3-Eric McAlpine (England), 4/5-Armen Khachatryan (Armenia/Russia) / Kimon Papachristopoulos (Greece/Germany), 6/8-Henrik Bang (Denmark) / Gus Contos (USA) / Engin Öngel (Turkey/England); 1C-Fernando Neumark (Argentina), 2C-Tuvya Felt (USA), 3C/4C-Tore Fredriksen (Norway) / Masayuki Mochizuki (Japan); 1LC-Axel Stemark (Denmark), 2LC-Nevzat Dogan (Denmark).

INTERMEDIATE (55): 1-Boris Gurov (Russia), 2-Raphael Rosalba (France), 3-Michael Urban (Germany), 4/5-Günther Holzinger (Germany) / Helmut Jeske (Germany); 1C-Thibaud Thompson (Switzerland), 2C-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 3C/4C-Laura Monaco (Italy) / Ciprian Radulescu (Romania); 1LC-Moises Farca (USA), 2LC-Jacob Atie (Panama).

NOVICE (23): 1-Pia Aimonen (Finland), 2-Donna Sherred (England), 3/4-Constantin Bogdan (Romania) / Jose Carlos Fernandez (Spain); 1C-Leos Fiala (Czech Republic), 2C-Gay Roberts (Isle of Man); 1LC-Kenneth Prola (USA), 2LC-Patricia Rey (Monaco).

SENIORS WORLD CHAMPIONSHIP (128): 1-Shimon Kagan (Israel), 2-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 3/4-John Broomfield (England) / Nodar Gagua (Georgia/Russia).

STANLEY TOMCHIN SUPER JACKPOT (64): 1-Kimon Papachristopoulos (Greece/Germany), 2-Lars Trabolt (Denmark), 3/4-Joe Russell (USA) / Sergey Erokhin (Russia).

DOUBLES WORLD CHAMPIONSHIP (64 teams): 1-Annalisa Agosti (Italy) & Laura Monaco (Italy), 2-Falafel Natanzon (Israel/USA) & Akiko Yazawa (Japan), 3/4-Götz Hildsberg (Germany) & Kimon Papachristopoulos (Germany) / Max Mowzoon (USA) & Cliff Pappas (USA).

WORLD FEDERATION CUP (32): 1-Konstantinos Mitrelis (Greece), 2-Jörgen Granstedt (Sweden).

LADIES WORLD CHAMPIONSHIP (8): 1-Laura Monaco (Italy), 2-Antoinette Williams (USA).

SPEEDGAMMON WORLD CHAMPIONSHIP (64): 1-Konstantinos Mitrelis (Greece), 2-Cihangir Çetinel (Turkey).

JUNIORS TOURNAMENT (8): 1-Iva Natchkebia (Georgia), 2-Thomas Décultot (France).

BELAIR WORLD TEAM CHAMPIONSHIP (33 teams): 1-Italians: Giorgio Castellano / Fabrizio Lo Surdo / Laura Monaco, 2-Swiss: Nicolas Deloche / Bernard Morel / Rolf Vetsch.

MOCHY'S PROFICIENCY TEST: 1-Doug Mayfield (USA).

Zdroj: www.chicagopoint.com

Letošního, již 40. Mistrovství světa v backgammonu v Monte Carlu, se poprvé v historii účastní i 2 čeští hráči - Pavel Zaoral a Leoš Fiala.

Leošovi se podařilo zvítězit v Consolation kategorie Beginners! Gratulujeme!

leo-monte-carlo 

Pavel v době psaní tohoto článku ještě bojuje v Conslolation kategorie Championship.