Ve dnech 2. - 5.června jsme se zúčastnili 9. German Backgammon Championship.

Složení našeho týmu: Eva Žižková, Lukáš Jankovský, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý.

A uspěli jsme!

Eva s Honzou se stali mistry Německa v Double consulting, ve SpeedGammonu obsadil Pavel druhé a Eva třetí místo, Zdeněk postoupil v hlavním turnaji do čtvrtfinále.

 

Fotogalerie

Zápas Mochy vs. Zdeněk Žižka - video, eXg soubor ke stažení

Finále Doubles Consulting Honza+Eva vs. Mario Kühl, Rolf Schüler - video, eXg soubor ke stažení

Ve dnech 10. - 14. 5. jsme se zúčastnili turnaje WORLDWIDE TROPHY v Tbilisi ve složení: Jirka Olejníček, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka a Honza Černý.

Skvělého výsledku dosáhl Zdeněk, který v těžkém poli 164 hráčů obsadil 3. místo!


Výsledky turnaje (zdroj chicagopoint.com):

MASTERS (164): 1-Tsaruk Manukyan (Armenia/Russia), 2-Revazi Tskhovrebashvili (Georgia), 3-Zdenek Zizka (Czech Republic), 4-Dankwart Plattner (Germany), 5-Herb Roman (USA); Last Chance #1: 1-Shota Revishvili (Georgia), 2-Thibaud Thompson (Switzerland); LC #2: 1-Kemal Okal (Turkey), 2-Karen Sarkisyan (Georgia); LC #3: 1-Leo Waters (England), 2-Volker Sonnabend (Germany); LC #4: 1-Vasiliy Chemokhonenko (Russia), 2-Vepkhvia Gogiashvili (Georgia); Ladies Prize: Juliya Gromenkova (Russia).

INTERMEDIATE (21): 1-Zurab Mikaia (Georgia), 2-Valeri Toreli (Georgia), 3-Kiaan Ghodsi (Iran), 4-Teimuraz Kurtsikidze (Georgia), 5-Olga Ivanova (Russia); 1LC-Artur Petrosyan, 2LC-Valeriy Narsia (Russia); Ladies Prize: Olga Ivanova (Russia).

NATIONS TEAM CHALLENGE (14 teams): 1-Armenia II (Ararat): Captain Khachik Melikyan / Tsaruk Manukyan / Eduard Nazaryan / Armen Tsaturyan / Levon Vardapetyan / Reserves Armen Muradyan & Ashot Vardapetyan, 2-Georgia I: Captain Nodari Gagua / Levan Kareli / Kakhaber Natchkebia / Simon Pankvelashvili / Karen Sarkisyan / Reserve Bakar Matikashvili, 3-Iran, 4-Germany.

DOUBLES (46 teams): 1-Davit Karatorosyan (Armenia) & Ruben Martirosyan (Armenia), 2-Armen Khachatryan (Armenia/Russia) & Armen Muradyan (Armenia), 3/4-Nick Blasier (USA) & David Presser (Israel) / Roberto Litzenberger (USA) & Ed O'Laughlin (USA).

SUPER JACKPOT 1 (16): 1-Aleksei Askurava (Russia), 2-Christopher Rogers (England).
SUPER JACKPOT 2 (13): 1-Nick Blasier (USA), 2-Toni Bernaba (Lebanon).

LADIES TOURNAMENT (7): 1-Ekaterna Dzandzava (Georgia), 2-Regine Hall Papachristopoulos (Germany)

ONE-POINTER (64): 1-Airat Metchin (Russia), 2-Jakob Kudrin (Russia).

Fotogalerie

XIV. ročník mezinárodního turnaje v backgammonu

14.-16.7. 2017

Místo prezentace, zajištění ubytování, sekretariát a hrací sál:
Tipsport Arena, Sukova třída 1775, Pardubice, spojení od nádraží ČD trolejbusem č. 3 nebo autobusy č. 10, 16 a 17 (4. zastávka) (mapa)

Pořadatel: AVE-KONTAKT s.r.o.

Ředitel turnaje: Jan Šťastna

14. - 15. 7. - Turnaj jednotlivců

- účast: hráči bez omezení věku a výkonnosti

- základní část: švýcarský systém na 7 kol, zápasy s doublovací kostkou do 9 bodů

- druhotná kritéria: 1. rozdíl skóre, 2. Buchholz, 3. vzájemný zápas

- nejlepších osm hráčů po základní části postupuje do čtvrtfinále (11 bodů), semifinále (11 bodů) a finále (13 bodů) + o 3. místo (9 bodů)

- párování čtvrtfinále bude volené, podobně jako v bridži: První hráč pořadí po základní části si volí svého soupeře ze zbylých sedmi, pak si volí druhý nejlepší a pak třetí nejlepší zbývající hráč. Zbylí dva hráči tvoří čtvrtý pár. Semifinále pak proti sobě hrají vítězové 1. a 4. páru a vítězové 2. a 3. páru.

- v turnaji se budou používat šachové hodiny: hráč má 12 sekund na tah + celkovou rezervu 2 minuty za každý bod délky zápasu (v zápasech do 9 bodů 18 minut, do 11 bodů 22 minut, do 13 bodů 26 minut)

- startovné: 500 Kč

- finanční ceny: 5 000, 3 000, 2 000 a 1 000 Kč (garantováno)

- volitelná možnost přisazení 500 Kč do vedlejšího banku – bude rozdělen v poměru 70% - 30% mezi dva nejlépe umístěné zúčastněné hráče

- slevy ze startovného mají hráči přihlášení do 15. 6. 2017 v následující výši:
žáci, studenti a důchodci 50 %
ostatní hráči 25% (netýká se vedlejšího banku)

Časový harmonogram:

Mislav Kovačič a Pavel ZaoralV obvyklém velikonočním termínu se ve dnech 12. - 17. dubna konal již 29. ročník prestižního turnaje Nordic Open v dánské Kodani.

Z naší kotliny se letošního ročníku zúčastnil pouze Pavel Zaoral a v silné konkurenci se neztratil.

V hlavní soutěži, v turnaji Championship, se mu podařilo probojovat až do 4. kola, kde prohrál s budoucím finalistou. Pavel ve 3. kole porazil špičkového dánského hráče Karstena Bredahla (dvojnásobný vítěz Nordic Open, vítěz Gibraltar Open 2017). Celý zápas, včetně pozápasového rozhovoru lze zhlédnout na youtube.

Druhým úspěchem Pavla bylo finále Speedgammonu, což je jeho oblíbená disciplína.

Pavlovi k úspěchům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!


Kompletní výsledky Nordic Open 2017:

Championship: Henrik Bang (Free entry to Champ 2018 + Free stay at Merit Park 2017)
Advanced: Johnny Pedersenn (Free entry to Champ 2018)
Intermediate: Simon Bertilsson (SWE) (Free entry to Advanced 2018)
Beginner: Signe Pedersen (Free entry to Intermediate 2017)
Side events winners:
Speed ​​Gammon Ultimate: Raj Jansari (GBR)
Speed ​​Gammon Normal: Mislav Kovačić (CRO)
Speed ​​Gammon Novice: Silvia Weilenmann (CHE)
Ladies Tournament: Laila Leonhardt
Mix Doubles: Karsten Bredahl Nielsen and Maria Bredahl Nielsen
Doubles: Thomas Rönn and Jan Bergström (SWE)
Team Event: Steen Haff, Patrik Toxværd, Jan Jan Jefta Larsen
Super Jackpot: Thomas Kazemieh (Ger)
Warm Up: Gert K Nielsen
Daily: Philippe Vouhe (FRA)
Junior: Morten Sørensen
XG Nordic: Thomas Kristensen
TMP: Karsten Bredahl Nielsen
Other Prizes:
Fair Play: Nodar Gagua (GEO)
Honors Prize: Taus Bøytler
This year's player: Steen Grønbech
Super Stormester: Steen Grønbech

 

Velikonočního turnaje se zúčastnilo 11 hráčů. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, zápasy do 7 bodů. O pořadí rozhodoval počet výher, v případě rovnosti rozdíl skóre, poté Buchholz. Hráči, kteří měli Bye mají za jménem "(B)".

Vítězem a dočasným majitelem putovního poháru se stal Jiří Olejníček, který s přehledem zvítězil bez ztráty bodu.

Na druhém místě se umístil Vladimír Suchý s 5 výhrami, na 3. místě, pouze o skóre, skončil Honza Černý také s 5 výhrami.

Celkové pořadí:

Pořadí Jméno Počet výher Skóre Rozdíl skóre Buchholz
1 Jiří Olejníček 7 49-16 33  25.0
2 Vladimír Suchý  5 46-30 16  26.0
3 Honza Černý 5 37-33 4  28.0
4 Eva Žižková 4 36-33 3  26.0
5 Pavla Vidanová (B) 4 40-28 12  26.0
6 Pavel Zaoral (B) 4 40-38 2  27.0
7 Martin Pokorný (B) 3 34-35 -1  19.0
8 Viktorie Černá (B) 3 29-33 -4  24.5
9 Zdeněk Žižka (B) 3 27-39 -12  28.0
10 Martin Žižka (B) 2 31-38 -7  21.0
11 Jan Kalina (B) 2 22-40 -20  26.0

Dle výsledků turnaje byla aktualizována tabulka Hráč roku 2017.