Vítězstvím nad týmem Polska 3:2, jsme se dostali mezi posledních 8 týmů. A protože jsme, spolu s týmem Velké Británie, jediní, kdo mají pouze 1 porážku, náš soupeř pro další kolo byl jasný:

7. kolo - ČR : UK Termín zápasu Skóre PR Luck (Cost) Zápas ke stažení
Zdeněk Žižka - Gaz Owen   13 : 9 5,40 : 5,45 0,978 gaztafari-XZet24.xg
Jan Černý - Sebastian Wilkinson 5.12. v 19:00 1 : 13 8,05 : 4,01 -2,039 Pyrrhic-anezka.xg
Eva Žižková - Chris Rogers 2.12. ve 20:00 7 : 13 5,47 : 5,45 -4,778 keen2learn-elza.xg
Jiří Olejníček - Leo Waters 7.12. ve 22:15 13 : 11 9,52 : 4,82 3,318 krakbedouin-Morfeus.xg
Pavel Zaoral - Tim Cross 1.12. ve 21:00 8 : 13 4,53 : 4,99 -4,906 timcrazy-pazara.xg
               
ČR - UK 2 : 3      

Průběžné pořadí

Po napínavém souboji s Norskem, kdy za stavu 2:2, získal vítězný bod pro náš tým Jirka Olejníček, jsme udrželi průběžné 2. místo. V dalším kole nám los přidělil polský tým:

6. kolo - ČR : Polsko Termín zápasu Skóre PR Luck (Cost) Zápas ke stažení
Zdeněk Žižka - Karol Szczerek   13 : 12 3,55 : 3,36 -0,022 kasz-XZet24.xg
Jan Černý - Jacek Wojciechowski 21.11. ve 13:00 13 : 6 7,25 : 7,79 3,535 niuniuch-anezka.xg
Eva Žižková - Pawel Jozwiak 22.11. ve 21:00 13 : 8 5,15 : 7,25 4,475 jose65-elza.xg
Jiří Olejníček - Zbigniew Szczerek 27.11. ve 20:00 11 : 13 4,76 : 6,59 0,875 SzanPanie-Morfeus.xg
Pavel Zaoral - Przemyslaw Nadziejko 25. 11. v 18:00 10 : 13 9,57 : 8,98 -1,872 eighttimez8-pazara.xg
               
ČR - Polsko 3 : 2      

Průběžné pořadí

Ve dnech 1. - 5. 11. jsme se tradičně zúčastnili největšího světového turnaje, 5th Merit International Backgammon Open, za účasti rekordního počtu 558 hráčů.

Složení týmu: Eva Žižková, Leoš Fiala, Jirka Olejníček, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý.

Skvělého úspěchu dosáhla Eva, která vyhrála kategorii Intermediate, 185 hráčů, a to bez porážky. Gratulujeme!

Fotogalerie

Kompletní výsledky (zdroj chicagopoint.com): 

MASTER FLIGHT (373): 1-Carter Mattig (USA), 2-Lars Trabolt (Denmark), 3-Maik Stiebler (Germany), 4/5-Ingo Mohr (Germany) / Deniz Bagçivan (Turkey), 6/8-Vasily Chemokhonenko (Russia) /Cuneyt Argun Genç (Turkey) / Thomas Tenland (Sweden), 9/12-Jan Jacobowitz (Germany) / Alkhas Lagulaa (Russia) / Karsten Bredahl (Denmark) / Mikayel Vardanyan (Russia), 13/20-Kakhaber Natchkebia (Georgia) / Bjørn Lorentzen (Norway) / Henning Frick (Germany) / Kemal Okal (Turkey) / Frans Munk Rediin (Denmark) / Stefan Parlow (Austria) / Mate Feher (Hungary) / Johan Moazed (Sweden); 1LC-Hazhir Atari (Iran), 2LC-Aidin Mehtar (Iran), 3LC/4LC-Burak Çulhaci (Turkey) / Larry Taylor (USA); Ladies Prize - Laura Monaco (Italy).

INTERMEDIATE (185): 1-Eva Zizkova (Czech Republic), 2-Katalin Veszeli (Hungary), 3-Kian Ghods (Iran), 4/5-Cemal Öztemiz (North Cyprus) / Andrey Nesterov (Ukraine), 6/8-Helén Anderson (Sweden) / Payam Pashaeifar (Iran) / Alexander Polden (England); 1LC-Jordan Kirchev (Bulgaria), 2LC-Orhan Bitlisli (Turkey); Ladies Prize - Eva Zizkova (Czech Republic).

ION RESSU MEMORIAL DOUBLES (163 teams): 1-Frank Frigo (USA) & Fred Frigo (USA), 2-Véronique Chomaz/Déhon (France) & Michel Serrero (France), 3/4-Götz Hildsberg (Germany) & Kimon Papachristopoulos (Germany) / Claus Elken (Denmark/Malta) & Telleff Igland (Norway).

MERIT SUPER JACKPOT #1 (32): 1-Stepan Nuniyants (USA), 2-Razi Bobrov (Israel), 3/4-Lito Frondoso (Philippines) / Volker Sonnabend (Germany).

MERIT SUPER JACKPOT #2 (32): 1-Ary Nogueira (Brazil), 2-Thomas Rönn (Sweden), 3/4-Michihito Kageyama (Japan) / Jon Kristian Røyset (Norway).

869BG WARM-UP TROPHY (128): 1-Lars Trabolt (Denmark), 2-Romani Gvenetadze (Georgia), 3/4-Helmut Gerdenits (Austria) / Simon Shamash (England).

MERIT PARK WARM-UP #2 (150): 1-Brian Lever (England), 2-Omid Badiei (Sweden), 3/4-Elena Saukova (Russia) / Vatsyk Yurii (Ukraine).

SPEEDGAMMON (128): 1-Artur Petrosyan (Russia), 2-Jonas Moehrdel (Denmark), 3/4-Thomas Myhr (Denmark) / Roland Ekström (Switzerland/Malta).

ONE-POINT MATCH (128): 1-Zoran Maric (Bosnia/France), 2-Ali Jalili Yousefi (Iran), 3/4-Thomas Myhr (Denmark) / Derya Akbiyik (Turkey).

LADIES TOURNAMENT (71): 1-Cornelia Cleeman (Germany), 2-Olga Ivanova (Russia), 3/4-Christa Groll (Austria) / Dorothy Lee (England).

WET GAMMON UNDERWATER EVENT (21): 1-Lev Rosenfeld (Israel), 2-Stepan Nuniyants (USA), 3/4-Mesut Celebi (Turkey) / Thomas Kazemieh (Germany).

MOCHY'S QUIZ (169): 1st classified-Garry Kallos (Canada), 2nd classified-Amir Eshragi (Iran), 3/4 classified-Conny Eriksson (Sweden) / Larry Taylor (USA). Best Speaker / tie - Sabri Büyüksoy (Turkey) / Shahab Ghodsi (Iran/Norway).

Po zdánlivě snadném vítězství ve 4. kole nás nyní čeká silný tým Norska, který zvítězil na nedávném Mistrovství Evropy týmů na Islandu.

5. kolo - ČR : Norsko Termín zápasu Skóre PR Luck (Cost) Zápas ke stažení
Zdeněk Žižka - Dagfinn Snarheim 12.11. ve 14:00 13 : 6 2,81 : 3,71 5,996 dsnarheim-XZet24.xg
Jan Černý - Elias Kritikos 11.11. v 16:00 13 : 1 4,28 : 2,79 6,954 Shelter77-anezka.xg
Eva Žižková - Geir Jedi Pedersen 11.11. ve 20:00 8 : 13 5,55 : 5.61 -2,857 JediMenace-elza.xg
Jiří Olejníček - Sondre Rike 19.11.ve 20:00 13 : 8 6,34 : 8,70 2,435 sonrik-Morfeus.xg
Pavel Zaoral - Tommy Nesbakk 10.11. ve 20:00 4 : 13 10,87 : 8,04 -5,85 nortyno-pazara.xg
               
ČR - Norsko 3 : 2      

 

Průběžné pořadí

Po prvních 3 kolech máme 2 výhry a 1 porážku. Ve 4. kole nám los přidělil tým Francie:

4. kolo - ČR : Francie Termín zápasu Skóre PR Luck (Cost) Zápas ke stažení
Zdeněk Žižka - Laurence Sinitzky   13 : 6 5,56 : 8,89 2,952 redchipie-XZet24.xg
Jan Černý - Arnaud Clairembourg 30.10. v 9:00 12 : 13 6,57 : 8,56 -3,266 funnyfrench-anezka.xg
Eva Žižková - Emmanuel Lardy 30.10. v 19:00 13 : 8 6,63 : 7,66 0,158 mano-elza.xg
Jiří Olejníček - Alain Cogent   13 : 11 5,71 : 8,85 0,334 Carivados-Morfeus.xg
Pavel Zaoral - Stephane Benichou 30.10. ve 20:00 13 : 11      
               
ČR - Francie 4 : 1      

Průběžné pořadí