Druhá nejvyšší účast v historii pardubického turnaje znamenala 34 hráčů z 8 různých zemí (v roce 2008 bylo 35 hráčů).

Hrálo se Švýcarským systémem na 7 kol, zápasy do 9 bodů. První 4 hráči postoupili do semifinále (11 bodů) a finále (13 bodů) + o 3. místo (9 bodů).

Konečné pořadí hlavního turnaje:

Pořadí Jméno   Body Skóre Buch.
1 Theuermann, Robert    AUT   6 62.0-35.0  27.0
2 Schäfer, Gerald       GER   6 61.0-37.0  31.0
3 Vít, Jiří             CZE   5 60.0-36.0  27.0
4 Kötz, Steff           GER   5 53.0-34.0  24.0
5 Gerdentis, Helmut     AUT   5 55.0-39.0  28.0
6 Černý, Jan            CZE   5 57.0-44.0  30.0
7 Steuer, Lutz          GER   5 51.0-44.0  25.0
8 Illyés, Zoltán        HUN   5 48.0-49.0  31.0
9 Scherling, Jürgen     GER   4 55.0-34.0  26.0
10 Kosička, Tomáš        CZE   4 57.0-39.0  25.0
11 Veszeli, Katalin      HUN   4 57.0-49.0  22.0
12 Zavřel, David         CZE   4 52.0-44.0  25.0
13 Ip, Kwok Yan          HKG   4 47.0-40.0  33.0
14 Gongadze, Tamaz       CZE   4 55.0-49.0  32.0
15 Eröss, Zoltán         HUN   4 44.0-38.0  23.0
16 Mike, Laszlo          HUN   4 50.0-50.0  24.0
17 Vidanová, Pavla       CZE   4 42.0-54.0  27.0
18 Žižka, Zdeněk         CZE   3 46.0-44.0  23.0
19 Buishvili, Artur      GRU   3 50.0-50.0  24.0
20 Bilderbeek, Rain      NED   3 46.0-46.0  22.0
21 Šťastna, Jan          CZE   3 45.0-46.0  21.0
22 Šesták, Michal        CZE   3 46.0-51.0  16.0
23 Pupakis, Antonis      CZE   3 42.0-47.0  26.0
24 Vlachopulos, Janis    CZE   3 45.0-52.0  22.0
25 Schmidt, Bastian      GER   3 41.0-54.0  18.0
26 Kühnel, Matthias      GER   3 39.0-55.0  16.0
27 Theodoridis, Kostas   CZE   3 31.0-53.0  22.0
28 Kovács, Zoltán        HUN   2 51.0-55.0  26.0
29 Žižková, Eva          CZE   2 45.0-51.0  27.0
30 Urbantschitsch, Peter AUT   2 43.0-55.0  22.0
31 Balcar, Pavel         CZE   2 42.0-57.0  25.0
32 Theuermann, Felix     AUT   2 23.0-60.0  18.0
33 Brousek, Jan          CZE   1 31.0-58.0  25.0
34 Tspirris, Pavel       RUS   0 40.0-63.0  20.0

Semifinále:
Theuermann Robert : Kötz Steff - 11:9
Schäfer Gerald : Vít Jiří - 11:9

o 3. místo: Vít Jiří : Kötz Steff - 11:8

Finále: Theuermann Robert : Schäfer Gerald - 13:6

Výsledky turnaje doubles consulting:

Pořadí   Body Buch. Skóre
1  Illyes - Kovacs           4  14.5 32.0-22.0
2  Žižka Z. - Žižková           4  11.5 31.0-20.0
3  Šťastna - Veszeli         4  11.0 31.0-18.0
4  Rain - Žižka M. 3  15.5 30.0-26.0
5  Mike - Eröss              3  12.0 31.0-22.0
6  Vít - Vidanová            2  12.5 25.0-29.0
7  Theuermann - Theuermann   1  14.5 19.0-31.0
8  Vladimir - Tatiana        0   7.5  3.0-14.0
9  Urbantschitsch - Gerdentis 0   3.0  3.0-7.0 

Foto najdete ve fotogalerii.

Vítězem a prozatímním držitelem poháru se stal Petr Vácha. Gratulujeme!

Systém: každý s každým, zápasy do 7 bodůPetr-velikonoce2013

O pořadí rozhodovaly: 1. počet výher, 2. rozdíl skóre, 3. vzájemný zápas

Pořadí Jméno Počet výher Skóre (rozdíl)
1. Petr Vácha 6 55 : 36 (+19)
2. Toby Hober 6 51 : 34 (+17)
3. Zdeněk Žižka 6 44 : 37 (+7)
4. Luboš Vencl 5 49 : 44 (+5)
5. Honza Černý 5 44 : 39 (+5)
6. Iwo Kovář 5 43 : 41 (+2)
7. Eva Žižková 5 43 : 42 (+1)
8. Jan Šťastna 4  
9. David Zavřel 2  
10. Pavla Vidanová 1  

 

Počet hráčů: 15pohar

Systém: švýcarský, 7 kol, zápasy do 7 bodů

O pořadí rozhodovaly: počet výher, rozdíl skóre, Buchholz

Pořadí Name Počet výher Skóre Buchholz Body do Národního poháru
1 Honza Černý 6 47-17 26.5 12
2 Vláďa Suchý 6 46-19 25.5 11
3 Iwo Kovář 5 42-35 26.5 10
4 Yan Ip Kwok 5 39-37 23.5 9
5 David Zavřel 4 40-29 21.0 8
6 Eva Žižková 4 40-39 25.5 7
7 Tomáš Kosička 4 31-39 28.5 6
8 Pavla Vidanová 3 37-32 22.0 5
9 Luboš Vencl 3 35-37 25.0 4
10 Jan Šťastna 3 34-37 21.5 3
11 Lukáš Jankovský 2 35-34 21.0 2
12 Tom McNamara 2 33-40 23.5 -
13 Carrie Thompson 2 30-46 26.0 -
14 Toby Hober 2 23-40 26.5 -
15 David Čechovič 1 10-25 13.5 1

Konečné pořadí Národního poháru 2012:

1. místo: Eva Žižková (30 bodů)
2. místo: Jan Šťastna (26 bodů)
3. místo: Kwok Yan Ip (25 bodů)

Další pořadí

Turnaje na Deskohraní se zúčastnilo 8 hráčů. Hrálo se systémem každý s každým, zápasy do 7 bodů. O pořadí rozhodoval vyšší počet výher, vzájemný zápas, rozdíl skóre.

Konečné pořadí:

1. Jiří Olejníček (8)

2. Jan Šťastna (7)

3. Luboš Vencl (6)

4. Eva Žižková (5)

5. Milan Petras (4)

6. Zdravko Kalfinov (3)

7. Pavla Vidanová (2)

8. Lenka Nasková (1)

(V závorce je počet bodů, který hráč svým umístěním získal do Národního poháru.)

P1080966Dear backgammon friends,

Thank you all for coming to Czechoslovak Backgammon Open Championship 2012.

I believe you had great time and game in Prague and we will be happy to welcome you again next year.

Best regards and good game!

Honza Cerny
on behalf of organization team and Czechoslovak backgammon federation


 

Results:

Champions (19): 1 - Kwok Yan Ip (Hong Kong), 2 - Walter Meuwis (B), 3 - Zdenek Kurka (CZE), Last chance: Eva Zizkova (CZE)

Players (22): 1 - Pavel Zaoral (CZE), 2 - Kwok Yan IP (Hong Kong), 3 - Gabriela Leon (RO), Last chance: Niels Skov Larsen (DK)

Doubles consulting (4): Draganuta Neculai + Pacurari Rodica (RO)

Backgammon board jackpot (16): Niels Skov Larsen (DK)

Photogalery