26. ročníku Czech Open v Pardubicích se zúčastnilo 25 hráčů. Loňské prvneství obhájil Jan Šťastna - gratulujeme!

Hrálo se Švýcarským systémem na 7 kol, zápasy do 9 bodů. Prvních 8 hráčů postoupilo do čtvrtfinále, poté se již hrálo vyřazovacím způsobem. Čtvrtfinále a semifinále do 11 bodů, finále do 13 bodů,  o 3. místo do 9 bodů.

Pořadí po základní části turnaje:

1 Zdeněk Žižka     CZE   6 54.0-23.0  30.0    21.0
2 Jiří Olejníček   CZE   6 59.0-36.0  21.0    15.5
3 Luboš Vencl      CZE   6 55.0-34.0  28.0    19.0
4 Bastian Schmidt  GER   5 55.0-34.0  25.0    17.0
5 Jan Šťastna      CZE   5 54.0-38.0  25.5    18.0
6 Vladimír Suchý   CZE   5 56.0-48.0  33.5    24.0
7 Tamaz Gongadze  CZE   4 49.0-37.0  23.5    16.0
8 Eva Žižková      CZE   4 54.0-43.0  23.0    17.5
9 Pavla Vidanová   CZE   4 55.0-46.0  28.5    20.5
10 Martin Žižka     CZE   4 48.0-44.0  23.5    16.0
11 Jürgen Scherling GER   4 46.0-45.0  30.5    21.5
12 Leoš Fiala       CZE   4 43.0-42.0  29.5    23.0
13 Lukáš Jankovský  CZE   4 48.0-50.0  24.5    17.0
14 Zoltan Kovacs    HUN   3 55.0-50.0  19.5    12.0
15 Zoltan Illyes    HUN   3 51.0-47.0  30.5    23.0
16 Tomáš Kosička    CZE   3 45.0-44.0  25.0    17.5
17 Matthias Kuehnel GER   3 42.0-50.0  19.0    14.5
18 Gerald Schäfer   GER   3 38.0-51.0  20.0    14.5
19 Marcus Daum      GER   3 43.0-57.0  26.5    19.0
20 Jiří Vala        CZE   3 30.0-45.0  23.5    17.0
21 Lutz Steuer      GER   2 42.0-51.0  27.0    18.5
22 Katalin Veszeli  HUN   2 44.0-54.0  24.0    17.0
23 Erik Lautzus     GER   2 37.0-50.0  18.0    12.5
24 Martin Filipi    CZE   2 31.0-50.0  19.0    14.5
25 Jan Brousek      CZE   1 28.0-58.0  23.5    16.0

 

Čtvrtfinále:

Zdeněk Žižka - Eva Žižková 10:11
Jiří Olejníček - Tamaz Gongadze 11:8
Luboš Vencl - Vladimír Suchý 11:5
Jan Šťastna - Bastian Schmidt 11:6

Semifinále:

Jan Šťastna - Eva Žižková 11:1
Jiří Olejníček - Luboš Vencl 11:2

o 3. místo:

Eva Žižková - Luboš Vencl 9:2

Finále: Jan Šťastna - Jiří Olejníček 13:4

Výsledky turnaje doubles consulting:

Pořadí  
1  Zoltan Illyes + Zoltan Kovacs
2  Jan Šťastna + Lukáš Jankovský      
3  Eva Žižková + Katalin Veszeli
4  Luboš Vencl + Pavla Vidanová
5  Zdeněk Žižka + Martin Žižka

 

Výsledky turnaje speedgammon:

Pořadí  
1  Jan Šťastna
2  Zoltan Kovacs      
3-4  Zdeněk Žižka 
3-4  Lukáš Jankovský

Foto najdete ve fotogalerii.

XII. ročník mezinárodního turnaje v backgammonu

17.-19.7. 2015

Místo prezentace, zajištění ubytování, sekretariát a hrací sál:
ČEZ Arena, Sukova třída 1775, Pardubice, spojení od nádraží ČD trolejbusem č. 3 nebo autobusy č. 10, 16 a 17 (4. zastávka) (mapa)

Pořadatel: AVE-KONTAKT s.r.o.

Ředitel turnaje: Jan Šťastna

17. - 18. 7. - Turnaj jednotlivců

- účast: hráči bez omezení věku a výkonnosti

- základní část: švýcarský systém na 7 kol, zápasy s doublovací kostkou do 9 bodů

- druhotná kritéria: 1. rozdíl skóre, 2. Buchholz, 3. vzájemný zápas

- nejlepších osm hráčů po základní části postupuje do čtvrtfinále (11 bodů), semifinále (11 bodů) a finále (13 bodů) + o 3. místo (9 bodů)

- v turnaji se budou používat šachové hodiny: hráč má 12 sekund na tah + celkovou rezervu 2 minuty za každý bod délky zápasu (v zápasech do 9 bodů 18 minut, do 11 bodů 22 minut, do 13 bodů 26 minut)

- startovné: 500 Kč

- finanční ceny: 5 000, 3 000, 2 000 a 1 000 Kč (garantováno)

- volitelná možnost přisazení 500 Kč do vedlejšího banku – bude rozdělen v poměru 70% - 30% mezi dva nejlépe umístěné zúčastněné hráče

- slevy ze startovného mají hráči přihlášení do 15. 6. 2015 v následující výši:
žáci, studenti a důchodci 50 %
ostatní hráči 25% (netýká se vedlejšího banku)

Časový harmonogram:

Jubilejního 25. ročníku Czech Open v Pardubicích se zúčastnilo 30 hráčů ze 7 různých zemí. Zvítězil Jan Šťastna.

Hrálo se Švýcarským systémem na 7 kol, zápasy do 9 bodů. Prvních 8 hráčů postoupilo do čtvrtfinále, poté se již hrálo vyřazovacím způsobem. Čtvrtfinále a semifinále do 11 bodů, finále do 13 bodů,  o 3. místo do 9 bodů.

Konečné pořadí hlavního turnaje:

Pořadí Jméno Stát Body Skóre Rozdíl skóre Buch.
1 Jan Šťastna       CZE   6 56-32 24  28.0
2 Luboš Vencl       CZE   5 49-30 19  21.0
3 Eva Žižková       CZE   7 63-33 30  29.0
4 Jiří Straňák      CZE   5 58-37 21  28.5
5 Gerald Schaefer   GER   5 59-41 18  28.0
6 Pavla Vidanová    CZE   5 57-42 15  25.0
7 Zdeněk Žižka      CZE   4 53-36 17  26.0
8 Pavel Balcar      CZE   4 55-42 13  24.0
9 Jiří Olejníček    CZE   4 51-42 9  29.0
10 Martin Šesták     CZE   4 47-42 5  21.5
11 Lutz Steuer       GER   4 53-49 4  20.0
12 Bastian Schmidt   GER   4 40-39 1  31.0
13 Matthias Kuehnel  GER   4 50-50 0  33.0
14 Juergen Scherling GER   4 47-49 -2  23.0
15 Tomáš Kosička     CZE   4 40-47 -7  28.0
16 Pavel Zaoral      CZE   3 42-38 4  22.5
17 Lukáš Jankovský   CZE   3 46-44 2  24.0
18 Zoltan Kovacs     HUN   3 46-45 1  23.0
19 Pavel Frič        CZE   3 51-50 1  20.0
20 Jan Černý         CZE   3 39-43 -4  27.0
21 Frank Grosse      PAR   3 40-51 -11  30.0
22 Steffen Koetz     GER   3 45-56 -11  21.0
23 Bela Molnar       HUN   3 42-55 -13  27.0
24 Marek Vydržel     CZE   2 46-52 -6  18.0
25 JIří Vala         CZE   2 42-56 -14  21.0
26 Huijdji See       NED   2 39-54 -15  26.0
27 Luděk Mejzr       CZE   1 18-32 -14  16.5
28 Jan Brousek       CZE   1 34-54 -20  19.5
29 Denis Rashitov    RUS   1 19-58 -39  22.0
30 Kateřina Hubková  CZE   0  8-36 -28  15.5

 

Čtvrtfinále:

Eva Žižková - Pavel Balcar 11:3
Luboš Vencl - Gerald Schaefer 11:7
Jiří Straňák - Pavla Vidanová 11:5
Jan Šťastna - Zdeněk Žižka 11:3

Semifinále:

Luboš Vencl - Eva Žižková 11:9
Jan Šťastna - Jiří Straňák 11:2

o 3. místo:

Eva Žižková - Jiří Straňák 9:0

Finále: Jan ŠŤastna - Luboš Vencl 13:1

Výsledky turnaje doubles consulting:

Pořadí  
1  Vidanová - Vencl          
2  Žižka Zdeněk - Žižka Martin          
3  Žižková - Šťastna        
4  Kovács - Molnar

Foto najdete ve fotogalerii.

XI. ročník mezinárodního turnaje v backgammonu

11.-13.7. 2014

Místo prezentace, zajištění ubytování, sekretariát a hrací sál:
ČEZ Arena, Sukova třída 1775, Pardubice, spojení od nádraží ČD trolejbusem č. 3 nebo autobusy č. 10, 16 a 17 (4. zastávka) (mapa)

Pořadatel: AVE-KONTAKT s.r.o.

Ředitel turnaje: Jan Šťastna

11.-12.7. Turnaj jednotlivců

- účast: hráči bez omezení věku a výkonnosti
- základní část: švýcarský systém na 7 kol, zápasy s doublovací kostkou do 9 bodů
- druhotná kritéria: 1. rozdíl skóre, 2. Buchholz, 3. vzájemný zápas
- nejlepší čtyři po základní části postupují do semifinále (11 bodů) a finále (13 bodů) + o 3. místo (9 bodů)
- startovné 500 Kč
- finanční ceny 5000, 3000, 2000 a 1000 Kč
- volitelná možnost přisazení 500 Kč do vedlejšího banku – bude rozdělen v poměru 70% - 30% mezi dva nejlépe umístěné zúčastněné hráče
- slevy ze startovného mají hráči přihlášení do 15.6. 2014 v následující výši:
žáci, studenti a důchodci 50 %
ostatní hráči 25%
(netýká se vedlejšího banku)
- časový harmonogram:

Druhá nejvyšší účast v historii pardubického turnaje znamenala 34 hráčů z 8 různých zemí (v roce 2008 bylo 35 hráčů).

Hrálo se Švýcarským systémem na 7 kol, zápasy do 9 bodů. První 4 hráči postoupili do semifinále (11 bodů) a finále (13 bodů) + o 3. místo (9 bodů).

Konečné pořadí hlavního turnaje:

Pořadí Jméno   Body Skóre Buch.
1 Theuermann, Robert    AUT   6 62.0-35.0  27.0
2 Schäfer, Gerald       GER   6 61.0-37.0  31.0
3 Vít, Jiří             CZE   5 60.0-36.0  27.0
4 Kötz, Steff           GER   5 53.0-34.0  24.0
5 Gerdentis, Helmut     AUT   5 55.0-39.0  28.0
6 Černý, Jan            CZE   5 57.0-44.0  30.0
7 Steuer, Lutz          GER   5 51.0-44.0  25.0
8 Illyés, Zoltán        HUN   5 48.0-49.0  31.0
9 Scherling, Jürgen     GER   4 55.0-34.0  26.0
10 Kosička, Tomáš        CZE   4 57.0-39.0  25.0
11 Veszeli, Katalin      HUN   4 57.0-49.0  22.0
12 Zavřel, David         CZE   4 52.0-44.0  25.0
13 Ip, Kwok Yan          HKG   4 47.0-40.0  33.0
14 Gongadze, Tamaz       CZE   4 55.0-49.0  32.0
15 Eröss, Zoltán         HUN   4 44.0-38.0  23.0
16 Mike, Laszlo          HUN   4 50.0-50.0  24.0
17 Vidanová, Pavla       CZE   4 42.0-54.0  27.0
18 Žižka, Zdeněk         CZE   3 46.0-44.0  23.0
19 Buishvili, Artur      GRU   3 50.0-50.0  24.0
20 Bilderbeek, Rain      NED   3 46.0-46.0  22.0
21 Šťastna, Jan          CZE   3 45.0-46.0  21.0
22 Šesták, Michal        CZE   3 46.0-51.0  16.0
23 Pupakis, Antonis      CZE   3 42.0-47.0  26.0
24 Vlachopulos, Janis    CZE   3 45.0-52.0  22.0
25 Schmidt, Bastian      GER   3 41.0-54.0  18.0
26 Kühnel, Matthias      GER   3 39.0-55.0  16.0
27 Theodoridis, Kostas   CZE   3 31.0-53.0  22.0
28 Kovács, Zoltán        HUN   2 51.0-55.0  26.0
29 Žižková, Eva          CZE   2 45.0-51.0  27.0
30 Urbantschitsch, Peter AUT   2 43.0-55.0  22.0
31 Balcar, Pavel         CZE   2 42.0-57.0  25.0
32 Theuermann, Felix     AUT   2 23.0-60.0  18.0
33 Brousek, Jan          CZE   1 31.0-58.0  25.0
34 Tspirris, Pavel       RUS   0 40.0-63.0  20.0

Semifinále:
Theuermann Robert : Kötz Steff - 11:9
Schäfer Gerald : Vít Jiří - 11:9

o 3. místo: Vít Jiří : Kötz Steff - 11:8

Finále: Theuermann Robert : Schäfer Gerald - 13:6

Výsledky turnaje doubles consulting:

Pořadí   Body Buch. Skóre
1  Illyes - Kovacs           4  14.5 32.0-22.0
2  Žižka Z. - Žižková           4  11.5 31.0-20.0
3  Šťastna - Veszeli         4  11.0 31.0-18.0
4  Rain - Žižka M. 3  15.5 30.0-26.0
5  Mike - Eröss              3  12.0 31.0-22.0
6  Vít - Vidanová            2  12.5 25.0-29.0
7  Theuermann - Theuermann   1  14.5 19.0-31.0
8  Vladimir - Tatiana        0   7.5  3.0-14.0
9  Urbantschitsch - Gerdentis 0   3.0  3.0-7.0 

Foto najdete ve fotogalerii.