Hrací systém:

  • na 8 porážek
  • zápasy do 13 bodů
  • s hodinami (1 min / bod, 10 s / tah - oficiální turnajové nastavení WBIF)

Páry jsou, dokud možno bez opakování, náhodně vylosovány. Každý hraje tak dlouho, než má 8 porážek, pak z turnaje vypadává. Bye (volný los) se nepočítá jako porážka. Rozlosování a průběh turnaje bude publikován zde na webu.

Bye se náhodně losuje z hráčů, kteří mají nižší počet porážek.

Kritéria pro pořadí v případě, kdyby hráči vypadli ve stejném kole:
1. menší počet Bye
2. rozdíl skóre

Hrací platforma:

Backgammon Studio Heroes.

Důležité: Zápasy MČR je povinné odehrát ve speciální místnosti, kterou zde máme vytvořenou, jmenuje se MCR 2023. Nemusíte nic nastavovat, je zde nastavena délka zápasu 13 bodů, je nastavený čas 1 min/bod, 10 s/tah a po odehrání zápasu se nám výsledek automaticky odesílá. Nic tedy nemusíte posílat, pro sebe si samozřejmě zápas stáhnout můžete.

Návod na registraci a postup jak najít hrací místnost MCR 2023 jste obdrželi v příloze e-mailu. Pokud ne, stahujte zde

Důrazné doporučení: ti z vás, kdo jste na Heroes ještě nehráli, zkuste si před ostrými zápasy odehrát pár cvičných zápasů, protože pro nováčky systém vypadá trochu složitě.

Časový rozvrh:

Turnaj začíná 1. ledna 2023.

Na odehrání každého kola bude 10 dnů. Nepsaná dohoda je, že se každé kolo pokusíme odehrát do týdne. Další kolo začíná okamžitě po skončení předchozího, je nutné sledovat termíny. Na začátek nového kola budete upozorněni e-mailem. Soupeře s nabídkou hracího termínu kontaktujte, pokud možno, co nejdříve. Po nalosování 1. kola Vám budou zaslány kontakty na všechny hráče.

Veškerou korespondenci se soupeřem si uchovávejte, v případě sporu ji budeme vyžadovat. Pokud se zápas neodehraje v termínu, bude kontumován v neprospěch pasivního hráče.

Pokud to bude nutné, v červenci a srpnu najedeme na prázdninový režim, tedy každý odehraje zápas, kdy bude moci, termín ani kontumace v těchto měsících nebudou. 

Ostatní informace:

Vklad do turnaje: 500 Kč

200 Kč bude použito na členský poplatek WBIF, který činí 150/EUR/rok. Zbývajících 300 Kč bude rozděleno mezi první 3 hráče v poměru 50% - 30% -20% (po odečtení částky za pohár). Pohár obdrží pouze vítěz. 

  • Komise pro případ sporu, která má konečný verdikt: Eva Žižková, Jan Černý, Jiří Vala.
  • Hrát mohou pouze ti, kteří jsou registrováni na Backgammon Studio Heroes a uhradili 500 Kč poplatek.
  • Poplatek uhraďte na účet 2601136092/2010 (nezapomeňte do zprávy pro příjemce uvést své jméno)
  • Na základě výsledků turnaje budou mít hráči možnost se zúčastnit individuálních turnajů, pořádaných světovou backgammonovou federací WBIF.
  • Na základě kvality hry budeme nominovat do mezinárodních týmových turnajů.

Uzávěrka přihlášek je 31.12.2022 v 15:00